Pierwsza miłość, Bill Bright

Póki żyjemy, nigdy nie jest za późno, by powrócić do Boga ani by odnowić swoją miłość do Niego. Dlatego zachęcamy serdecznie do lektury niewielkiej książki Billa Brighta „Pierwsza miłość. Jak odnowić swoją pasję dla Boga”. Może ona przemienić i ubogacić każdego z nas.

W oparciu o fragment Księgi Apokalipsy 2,1-7 autor dzieli się z nami swymi przemyśleniami o tym, jak nie dopuścić, by nasza miłość do Boga osłabła, a jeśli to się stało – jak powrócić do tej „pierwszej”, pełnej zachwytu miłości. Bóg bowiem pragnie, by nasza miłość do Niego angażowała nasz umysł, serce, duszę, wszystkie siły, by każda część naszej istoty kochała Go tak, jak On na to zasługuje. Jeśli nasz płomień miłości do Niego migocze, dowiemy się, jak rozpalić go na nowo, jak ponownie odkryć tę miłość, od której być może odstąpiliśmy.

Liczne przykłady z życia autora i innych ludzi sprawiają, że zamieszczone rady są żywe i przemawiają do nas. Chcemy z nich korzystać, gdy widzimy, jak cudowna, niczym nieograniczona Boża miłość jest dla nas dostępna w każdej chwili dnia. Ta miłość jest najgłębszym pragnieniem serca każdego człowieka. A jednak w zamęcie i zabieganiu, wśród codziennych spraw, zdarza się, że gdzieś ją gubimy, zapominamy o niej. Może jeszcze gorliwie pracujemy dla Pana, może wykonujemy wiele dobrych czynów, lecz jakoś słabnie i gdzieś znika ta pasja, którą mieliśmy na początku. Wtedy warto zastosować wskazówki zamieszczone w tej książce. Bo przecież żywy i prawdziwy Bóg, jedyny Stwórca i Władca całego wszechświata zamieszkuje w człowieku wierzącym i przez Świętego Ducha wlewa w nasze serca swoją miłość. Jeśli swoje życie całkowicie poddamy Jego kontroli, będzie ono przejawem tej miłości – miłości do Boga i innych ludzi.

Recenzja - Czasopismo BRAT nr 78 (7475) - Lipiec-sierpień 2003