Film „Maria Magdalena”

W lutym 2009 odbyła się uroczysta premiera filmu „Maria Magdalena”, który jest opowieścią o życiu Jezusa Chrystusa przedstawioną przez kobietę – Marię z Magdali, opisaną w Ewangeliach. W marcu i kwietniu 2009 odbywają się powszechnie dostępne pokazy filmu w Warszawie oraz innych miastach. 

Film powstał w USA w 2006 roku i od tego czasu był pokazywany w wielu krajach świata, wszędzie spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem. W marcu 2007 roku odbył się pokaz w siedzibie ONZ w Nowym Jorku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

„Maria Magdalena” jest szczególnym filmem, niosącym przesłanie o wartości i godności kobiet we współczesnym świecie, gdzie mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż jeszcze mają miejsce sytuacje świadczące o ich dyskryminacji.

Poznaj nas bliżej i dowiedz się więcej ...

Osoby chętne do pomocy przy organizacji projekcji filmu zarówno w Warszawie, jak i innych miastach prosimy o kontakt z Jagodą Markiewicz, tel. 665 800 799, e-mail: jagoda.fk@gmail.com

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie mariamagdalenafilm.pl.

Zwiastun filmu

Maria Magdalena

Zwiastun filmu Maria Magdalena
Klip promujący film Maria Magdalena


Tu możesz ten film zamówić.


Streszczenie filmu

Od początku świata ludzie uczestniczą w duchowej podróży, aby odnaleźć cel, sens życia i odkryć istotę człowieczeństwa. Niewielu z nich, a może i żaden nie miał takiego wpływu na ludzkość jak Jezus z Nazaretu.

Od dwóch tysięcy lat Jezus wpływa na rządy, społeczeństwa, jednostki. Nawet codzienna data liczona jest od Jego narodzin. Jest coś w osobie Jezusa, co nadal przyciąga zainteresowanie ludzi. Każda z wielkich światowych religii uznaje Jezusa za człowieka, którego życie i nauczanie miało wpływ na świat.

„Maria Magdalena” jest opowieścią o życiu Marii z Magdali. Chociaż znanych jest niewiele faktów historycznych z jej życia, zarówno biblijni badacze, jak i historycy świeccy zgadzają się co do tego, że była ona uczniem Jezusa. Jej historia wciąż intryguje ludzi, którzy piszą książki, produkują filmy i prowokują dyskusje na jej temat. Jednakże podjęto niewiele prób, aby opowiedzieć o jej życiu z jej punktu widzenia. „Maria Magdalena” daje widzowi wyjątkową perspektywę tego, czego Maria z Magdali, znana też jako Maria Magdalena, mogła być świadkiem i czego doświadczyła podążając za Jezusem podczas Jego publicznej służby. Maria z Magdali jest zarówno narratorem, jak i bohaterką tego filmu, będącego ekranizacją życia Jezusa.

„Maria Magdalena” pokazuje wartość, jaką Jezus przypisywał kobietom, koncentrując się na historycznych zapisach Jego relacji z nimi, widzianych oczami Marii z Magdali. Kobiety we wszystkich kulturach mają te same potrzeby, troski, nadzieje i lęki – ale też wiele z nich doświadczyło bólu poniżenia z powodu swej płci. Film porusza te istotne tematy tak jak żaden inny do tej pory.